Bibliotēkas dārzs
Bibliotēkas dārzu Čiekurkalna attīstības biedrība kopā ar RCB Čiekurkalna filiālbibliotēku veidoja pakāpeniski no 2020.-2022.gadam. Bibliotēkas dārza izveides mērķis - veicināt apkaimes iedzīvotāju un uzņēmēju iesaisti, pilsonisko līdzdalību un iespēju iesaistīties kultūras aktivitātēs, stiprināt ikviena iedzīvotāja piederības sajūta savai apkaimei un vairot iedzīvotāju personisko līdzdalību kopienas dzīves uzlabošanā. Finansējumu dārza izveidei ČAB piesaistīja pateicoties vairākiem Rīgas Domes integrācijas projektu konkursā veiksmīgi realizētiem projektiem un uzrunājot Čiekurkalnā bāzēto VAS “Valsts Nekustamie īpašumi”, pateicoties kam zemes darbi tika atbalstīti gan ar profesionāļu padomiem, gan ar uzņēmuma rīcībā esošo tehniku un darbaspēku. Bibliotēkas dārzs tapis ir ievērojamu vietējās sabiedrības iesaisti, jo visi uzlabojumi paveikti ar vietējo brīvprātīgo palīgu iesaisti. Kopējais 3 gados piesaistītais finansējums ~ 20 000 Eur.
Adrese Čiekurkalna 1. šķērslīnija 64, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1026
Pastkastīte - mājas vizītkarte
Pateicoties 2023.gadā realizētajai kopienas mākslas akcijai "Pastkastīte - mājas vizītkarte!" daudzu Čiekurkalna namu pastkastītes kļuvušas par mājas vizītkartēm un oriģināliem vides objektiem! Uz pastkastītēm iedzīvotāji tika aicināti izvietot māju un ielu nosaukumu raksturojošus zīmējumus, gleznojumus vai citā tehnikā veidotus attēlus, norādes uz paskastītes īpašnieku nodarbi, interesēm un sapņiem. Zemāk ieskatam vien dažas no vairāk kā 25 pastkastītēm, kas kļuvušas par miniatūriem mākslas darbiem.
Projektu "MAZĀS BILDES Čiekurkalnā" realizēja Čiekurkalna attīstības biedrība sadarbībā ar “BILŽU BIROJU”, Mākslas un Mūzikas festivālu “BILDES”, Rīgas Domes Kultūras pārvaldi, Ziemeļrīgas kultūras apvienību un Rīgas Centrālo bibliotēku. Projekts tika līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Čiekurkalns – ģimenēm pieejamāks un atvērtāks
Ķīšezera piknika pļava Čiekurkalnā
Atdota saule Saulkrastu ielai
Projekta ietvaros tika ierīkots atpūtas laukums, kas klāts ar grants, zālāja un šķeldas segumu. Projekta īstenošanas rezultātā tika iestādīti 5 liela izmēra koki, 4 maza izmēra koki un 42 dažādu krūmu stādījumi. Objektā izvietoti arī vairāki labiekārtojuma elementi – 2 atkritumu tvertnes, 4 plakanās velo novietnes un 3 soliņi ar atzveltnēm. Zemē tika iebetonēti 10 līdzsvara stabiņi un izveidota līdzsvara taka, kā arī uzstādīts slīdkalniņš bērniem. Projekta plānotās izmaksas bija 70 000 euro, taču kopējās izmaksas sasniedza 111 427,50 euro. Projektu finansēja un realizēja Rīgas Pašvaldība.